تشرف ملا احمد مقدس اردبیلى

سید میر علام تفرشى , كه از شاگردان فاضل مقدس اردبیلى (ره ) است , مى گوید: شبى در صحن مقدس امیرالمؤمنین (ع ) راه مى رفتم .

خیلى از شب گذشته بود. ناگاه شخصى را دیـدم كـه به سمت حرم مطهر مى آید. من نیز به سمت او رفتم , وقتى نزدیك شدم , دیدم استاد ما ملا احمد اردبیلى است .

خـود را از او مخفى كردم , تا آن كه نزدیك در حرم رسید و با این كه در بسته بود, بازشد و مقدس اردبیلى داخل حرم گردید.

دیدم مثل این كه با كسى صحبت مى كند. بعد از آن بیرون آمد و در حرم هم بسته شد. به دنبال او براه افتادم , به طورى كه مرانمى دید. تا آن كه از نجف اشرف بیرون آمد و به سمت كوفه رفت .

وارد مسجد جامع كوفه شد و در محرابى كه حضرت امیرالمؤمنین (ع ) شربت شهادت نوشیده اند, قرار گرفت , دیدم راجع به مساله اى با شخصى صحبت مى كند وزمان زیادى هم طول كشید. بـعـد از مدتى از مسجد بیرون آمد و به سمت نجف اشرف روانه شد.

من نیز به دنبالش مى رفتم , تا نـزدیـك مسجد حنانه رسیدیم (مسجدى كه دیوارش خم شده است وعلت آن این است كه وقتى جـنـازه امیرالمؤمنین (ع ) را براى دفن در نجف اشرف , ازآن جا عبور مى دادند, دیوار این مسجد, روى ارادت بـه آن حـضرت خم شد).

در آن جاسرفه ام گرفت , به طورى كه نتوانستم خود را نگه دارم . همین كه صداى سرفه مرا شنید, متوجه من شد و فرمود: آیا تو میر علامى ؟ عرض كردم : بلى .

فـرمـود: ایـن جا چه كار دارى ؟ گفتم : از وقتى كه داخل حرم مطهر شده اید, تا الان با شمابودم , شـما را به حق صاحب این قبر (امیرالمؤمنین (ع )) قسم مى دهم , اتفاقى را كه امشب پیش آمد, از اول تا آخر به من بگویید.

فرمود: مى گویم , به شرط آن كه تا زنده ام آن را به كسى نگویى . من هم قبول كردم و باایشان عهد و میثاق نمودم .

وقـتى مطمئن شد, فرمود: بعضى از مسائل بر من مشكل شد و در آنها متحیر ماندم ودر فكر بودم كـه نـاگاه به دلم افتاد به خدمت امیرالمؤمنین (ع ) بروم و آنها را ازحضرتش بپرسم .

وقتى كه به حـرم مطهر آن حضرت رسیدم , همان طورى كه مشاهده كردى , در به روى من گشوده و داخل شـدم . در آن جـا بـه درگـاه الهى تضرع نمودم , تا آن حضرت جواب سؤالاتم را بدهند.

در آن حال صـدایـى از قبر مطهر شنیدم كه فرمود: به مسجد كوفه برو و مسائلت را از قائم بپرس , زیرا او امام زمـان تو است .

به نزد محراب مسجد كوفه آمده و آنها را از حضرت حجت (ع ) سؤال نمودم , ایشان جواب عنایت كردند و الان هم برمى گردم

Admin Logo
themebox Logo
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو